Jak przebiega pogrzeb ?

Pogrzeb jest uroczystością, na którą nikt nie czeka i nie uczestniczy się w nich z przyjemnością. Są to uroczystości smutne, którym zawsze towarzyszy ból i cierpienie. Ma to związek z tym, że pogrzeby zawsze organizuje się wtedy, kiedy umierają ludzie. Organizacją pogrzebu zawsze zajmują się ich bliscy i wybrany wcześniej zakład pogrzebowy Warszawa. Pogrzeby zawsze odbywają się podobnie. Zaczynają się mszą i kończą ceremonią na cmentarzu, której finałem jest złożenie ciała do grobu. Nie ma wtedy znaczenia, czy ciało zmarłego jest w trumnie, czy chowa się je w urnie. Procedury są takie same.

W organizacji pogrzebu zawsze uwzględnia się obecność księdza, bliskich zmarłego i osób, które na taką uroczystość deleguje zakład pogrzebowy Warszawa. Osoby z ramienia takiej firmy są pomocne w jego przebiegu. To oni odpowiadają za dowiezienie nieboszczyka do kaplicy, gdzie odbędzie się msza. Kiedyś taki transport odbywał się z domu zmarłego. Teraz często zmarli przechowywani są do dnia pogrzebu w kaplicach cmentarnych lub tych, które funkcjonują przy zakładach pogrzebowych. Wiele z nich posiada odpowiednie chłodnie. I stąd teraz najczęściej zmarli są przewożeni do kaplicy. Tam odbywa się msza, która ma przebieg podobny do tradycyjnej mszy. Z wyłączeniem pewnych elementów, które mają miejsce tylko podczas mszy pogrzebowych. W naszej tradycji nie zdarza się, by uczestnicy pogrzebu w kościele lub na cmentarzu wygłaszali mowy pogrzebowe. Jeśli nawet takie się zdarzają, to bardzo rzadko. Z kościoła uczestnicy pogrzebu udają się na cmentarz, gdzie ciało zmarłego ma być pochowane. Najczęściej kaplica znajduje się w niedalekiej odległości od cmentarza i wtedy pogrzeb idzie na niego pieszo. Jeśli cmentarz znajduje się daleko, to jego uczestnicy dojeżdżają na cmentarz samochodami. Ciało zmarłego transportowane jest przez specjalny samochód, który udostępnia zakład pogrzebowy Warszawa. Pracownicy zakładu, po skończonych obrzędach, chowają ciało zmarłego do grobu i w zasadzie na tym pogrzeb się kończy.

Tekst napisany dzięki: Lethe – Zakład pogrzebowy Warszawa

 

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA: aurora borealepogrzeby warszawakarnisze elektryczne warszawachemia gospodarczapapier do sublimacjibusy do niemiec rzeszówcalcium caseinate adblu dermatolog wilanówusługi pogrzebowe warszawa praca dla kierowcy praca dla kierowcy stelvio oponytransport do Francji Gril na ogniskoCrocsbibiaparat biorezonansowykomputer dla graczachip tuning ivecoadblue obd emulatorKatalog firmdieta pudełkowa warszawa/a>apartamenty hiszpaniaklinika urody warszawa