Hat-trick Ronaldo!

5
(1)

Cristiano Ronaldo-Kosmita bo jak inaczej nazwać kogoś kto po raz kolejny dźwiga sam na swoich barkach ciężar całej reprezentacji Portugalii? To człowiek dla którego słowo limit nie istnieje. Można go nienawidzić, uważać za aroganta, wyśmiewać ale to, że jest genialnym piłkarzem trzeba po prostu przyznać.

Półfinał Ligi Narodów niby zastępczy turniej dla towarzyskich meczów reprezentacji, można by powiedzieć mecze o pietruszkę ale to właśnie takie spotkania przygotowują do eliminacji mistrzostw Europy.

Spotkanie ze Szwajcarią zaczęło się bardzo dobrze. Faulowany Ronaldo na 25 metrze. Minute później zamienia rzut wolny na gola- kolejny dzień w biurze można by powiedzieć.

Z biegiem czasu reprezentacja Szwajcarii zaczęła narzucać swój styl gry co raz składniejsze akcje, wymiana podań i szybkie skrzydła musiały przynieść oczekiwany rezultat. Końcówka pierwszej połowy, świetne podanie Shaqiriego, formalności dopełnia Shaka i mamy 1:1.

Do końca pierwszej połowy wynik pozostał bez zmian.

Druga połowa zaczęła się od szarż Bernardo, który w ciągu kilku trzy razy zagroził bramkarzowi reprezentacji Szwajcarii.

Gracze w białych strojach również atakowali, mecz zrobił się zaciekły, akcja za akcje, widowisko było bardzo interesujące lecz brakowało najważniejszego- Portugalczycy dwoili się i troili, zagrażali szwajcarskiej bramce raz po raz, niestety bez większego powodzenia aż do 89 minuty. W samej końcówce meczu nikt inny jak Cristiano Ronaldo uderza piłkę zza pola karnego w prawy górny róg bramki strzeżonej przez TerStegena i mamy 2:1 dla reprezentacji Portugalii. Nie mija minuta i mamy 3:1. Kto strzelcem bramki zapytacie? Oczywiście poł człowiek, pół Bóg-Ronaldo, to jest niesamowite do czego zdolny jest ten piłkarz, potrafi przyjąć najtrudniejszą piłkę a na dodatek strzelić mocno bez żadnej sygnalizacji- tego nie da się nauczyć z tym trzeba się urodzić, to trzeba mieć we krwii. Instynkt, inteligencja boiskowa, polot oraz gracja z jaką porusza się ten kosmita to coś co ogląda się z ogromną przyjemnością. To cudowne, że żyjemy w erze Cristiano, każdy mecz z jego udziałem to uciecha dla naszego oka, nikt inny nie potrafi udźwignąć takiej presji w taki sposób w jaki robi to boski Cris.

Podsumowując Portugalia wygrywa ze Szwajcarami 3:1 tym samym melduje się w finale ligi narodów w którym spokojnie może czekać na swojego rywala, którym będzie zwycięzca meczu Włochy- Holandia. My już zacieramy ręce no to widowisko, bo to może być kolejna Cristiano Ronaldo na potwierdzenie tezy, że jest on kimś z innej galaktyki, kimś nie z tego wymiaru czasowego.

Jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1